środa, 30 grudnia 2015

Rozważania na Nowy Rok

Witam Was kochani,


nie piszę ostatnio, bo tak jest, że jak człowiek nie czuje się do końca spokojny, to czasem ciężko usiąść do klawiatury. A ja nie czuję się do końca spokojna, albo raczej nie czułam, bo okres Świąt, czas odpoczynku stał się dla mnie czasem, podczas którego udało mi się trochę uspokoić i pożegnać siedzący we mnie niepokój. Niepokój ten nie był absolutnie spowodowany Wonnym Wzgórzem, ono daje mi wytchnienie. Niepokój spowodowany był tym, że trzeba było z niego wyjeżdżać kiedy było ciemno i wracać po zmroku, a te chwile między odjazdami i powrotami wcale nie były takie dobre.
Na ostatnim zdjęciu widać mój duży obraz z muszli ślimaków.

Odebrałam ważną nagrodę, potem wzięłam udział w ważnej wystawie, gdzie zostałam umieszczona jako jedna z tych najwybitniejszych absolwentów mojego wydziały, który właśnie skończył 25 lat, ale nawet te istotne chwile były gorzkie od łyżki (albo i kilku łyżek) dziegciu i tak zaszyłam się w świecie swoich myśli i zaprogramowałam się na robienie wszystkiego tak żeby było dobrze, na niemyślenie, że pewne rzeczy nie są w porządku. Stałam się tylko maszynką, która działa jak ktoś chce między 8.00, a 16.00, a czasem między 8.00, a 20.00... Od nowego roku za pewne niewiele się zmieni, ale ostatnio trochę posiedziałam w domu, trochę odpoczęłam i jakoś wstąpiły we mnie nowe siły, więc i postanowiłam Wam przypomnieć o sobie.


W tym roku niemal przegapiłam złotą jesień, nie napatrzyłam się tak jakbym chciała na odlatujące ptaki i mam nadzieję, że to ostatni raz kiedy takie ulotne chwile, obrazy mi umykają. Jak nigdy przedtem wiem za to, że moje miejsce nie jest w zatłoczonym mieście, w biurze, nawet na wernisażach, gdzie wszyscy się do siebie uśmiechają, szczerze, czy fałszywie (tego nie się nie zgadnie), a na łące w lesie, w kuchni, z aparatem w ręku, pędzlem w ręce, ewentualnie wałkiem. Będziemy dążyć ze wszystkich sił, żeby nie tylko spać we właściwym miejscu, ale móc w nim być.
Myślałam sobie co daje mi największą energię, jaki widok jest najbardziej energetycznym widokiem? Bez wątpienia takim widokiem są Anioł i Wiosna ganiające się po łące przed domem. Choćby było się w najgorszym dołku to one sprawiają, że się uśmiecham i wciąż mogę obserwować tę szaloną gonitwę. Raz ucieka jedno, raz drugie. Raz jedno ma w zębach kija, raz drugie. Uspokaja mnie natomiast inny zwierz – Wiedźma, która zawsze wie kiedy przyjść na kolana i rozkazać, że czas na głaskanie. Uspokaja mnie widok ptaków i las i drzewa. Czemu więc nie być wciąż wśród moich naturalnych pigułek na pobudzenie i uspokojenie, które w tej cudnej mieszance pozwalają zachować równowagę? Teraz mam w głowie wiele projektów, pomysłów, postanowień i zobaczymy czy na ich realizacje będzie potrzebny rok 2016, może jeszcze 2017, ale myślę sobie, że jesteśmy bliżej nić dalej.Z przykrych wiadomości taka, że Skrzata nie ma już od kilku miesięcy. Pewnego dnia po prostu poszedł i nie wrócił. Myślę sobie, że tak jak kiedyś znalazł nas, tak teraz znów znalazł nowy dom, w którym jest mu całkiem dobrze. Tak wolę myśleć, a może kiedyś jeszcze się pojawi, przyjdzie jakby nigdy nic.


Kochani w Nowym Roku życzę Wam spokoju, świętego spokoju, zdrowia, miłości, balansu między energią i wyciszeniem. Niech Wam się darzy!

13 komentarzy:

 1. Wszystkiego dobrego i do dzieła : )
  P.S.
  Z dołka faktycznie nie widać pór roku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrego Nowego Roku. Takiego naprawdę DOBREGO:-))
  Asia z Siedliska pod Lipami

  OdpowiedzUsuń
 3. Trochę Cię nie było, fakt. Ale wychodzisz z dołka całkiem efektownie. Gratuluję sukcesów i życzę takiego roku, jak sobie zaplanowałaś.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uściski mocne, pełne energetyzującego ciepła lecą z niedalekiej północy! Widzę przez okno samoloty lecące nad Studzianką i Olsztynem do dalekich, ciepłych krain i uśmiecham się do Ciebie. Gdy spadnie śnieg, wyciągam Cię na plener. A gdybyś miała znów jakiś twórczy pomysł, przy którym byłbym potrzebny, wal jak w dym!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja jak się tak "naprzebywam" na takich różnych "eventach" to potem muszę 2 razy dłużej pobyć w chałupie;))) Trzymam kciuki za następny rok i Twój absolutny powrót do formy!

  OdpowiedzUsuń
 6. Wzajemnie wszystkiego dobrego i zeby udalo sie Wam w nadchodzacym roku zrealizowac wszystkie plany!

  OdpowiedzUsuń
 7. Natalio, życzę Ci dobrego roku, zdrowia, pogody ducha i radosnych widoków przed domem :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystkiego dobrego na ten Nowy Rok !!! Gratuluję wyróżnienia

  OdpowiedzUsuń
 9. Wszystkiego dobrego Natalio i aby wszystkie Twoje marzenia w Nowym Roku się spelniły!
  I abyś miała więcej czasu dla swojego ukochanego Miejsca na ziemi!
  serdecznie pozdrawiam i gratuluję wyróznienia!

  OdpowiedzUsuń
 10. Widzisz, Natalio, człowiek z czasem dochodzi do wniosku, że naprawdę do życia potrzebuje nie tak znowu dużo, a najwięcej świętego spokoju:-) i tego Ci życzę, pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Gratulacje i dalszych sukcesów w Nowym Roku!!!

  OdpowiedzUsuń